Jdi na obsah Jdi na menu

rucni_vyroba.jpg

Tradiční Česká ruční výroba
pouze z přírodních materiálů

Zdravé spaní na přírodních materiálech, které jsou lidskému tělu vlastní a přirozené Vám zajistí ručně vyrobené matrace a futony, bez zásahu strojní výroby a chemických procesů: Přírodní-matrace.cz

 

100 % přírodní materiály:

bavlna, kokos, konopí, přírodní kaučuk - latex, koňské žíně,
velbloudí srst, ovčí vlna, konopí a len.

Více o přírodních materiálech >>>


bavlna---prirodni-matrace-a-futony.jpg

 

Více o přírodních materiálech:

Bavlna

Bavlna vždy byla běžným přirozeným materiálem, posledních 30 let ji však vytlačuje materiál syntetický. Bavlna na rozdíl od umělých syntetických materiálů nedráždí kůži, pomáhá látkové výměně a kožnímu dýchání, je nezávadná.

Více o bavlně >>>

Koňské žíně

Koňské žíně jsou od nepaměti vyzdvihovány a propagovány šamany rozličných národů a kultur a obhajují oprávněné místo mezi vyhledávanými přírodními materiály. Koňské žíně mají výbornou schopnost akumulovat teplo vyzařované lidským tělem při spánku. Účinně pracují s vlhkostí a prodyšností. Koňské žíně dokonce odklánějí a prostorově ovlivňují vlnění a tok energií uprostřed daného prostoru. V dnešní době se koňské žíně dostávají i do módního bio-trendu zdravého spaní.

Více o koňských žíních >>>

Kokosové vlákno

V dřívějších dobách se kokos nahrazoval mořskou trávou, žitnou slámou nebo lněnou koudelí. Kokosové vlákno je imunní proti oděru. Kokos je velmi prodyšný, tlumí hluk, je odolný proti vlhkosti a plně ekologický recyklovatelný materiál. Kokosová vlákna pro přírodní matrace pocházejí z Cejlonu – Srí Lanky – z vrchní slupky kokosových ořechů.

Více o kokosovém vláknu >>>

Přírodní kaučuk

Přírodní kaučuk má antiseptické účinky a je hypo-alergenní. Kaučuk se získává z mízy stromů kaučukovníku, jedná se tedy o čistě přírodní materiál. Přírodní kaučuk je prodyšný a pružný. Přírodní matrace z kaučuku jsou odolné proti roztočům.

Více o přírodním kaučuku >>>

Ovčí vlna

Ovčí vlna dokáže izolovat oběma směry, proto v létě chladí a naproti tomu v zimě hřeje a navíc absorbuje vlhkost. Vlněné rouno získávané stříháním vlny ovcí je plně paropropustné a prodyšné. vytváří tak suché, hřejivé prostředí, které udržuje klouby a šlachy člověka v přirozeném mikroklimatickém prostředí. Ovčí vlna vždy patřila vedle bavlny, lnu a kůže k přirozeným přírodním surovinám, které jsou lidskému tělu blízké a přirozené.

Více o ovčí vlně >>>

Velbloudí srstcamel-baby.jpg

Velbloudí srst se skládá ze dvou vrstev. Vnější srst je hrubší a méně poddajná, většinou se používala na obuv, kabátce, koberce nebo jurty. Vnitřní jemná srst se zpracovává na textilní látky, oblečení, matrace a polštáře. Velbloudí srst má výborné izolační schopnosti. Příjemně měkká srst v sobě udržuje vzduchové vrstvičky, které chrání před chladem i horkem.

Více o velbloudí srsti >>>

 

Konopí

Konopí je houževnatý a trvanlivý materiál, vyrábí se z něj provazy, stavební a zateplovací materiál, papír, léky, textil, zdravá výživa i kosmetika. Konopná semena obsahují esenciální mastné kyseliny důležité pro lidské zdraví, mele se z nich mouka a lisuje olej. Listy můžeme nacházet v salátech, konopném mléce a v makrobiotických jídlech. Z konopí se mrazí zmrzlina a vyrábí tofu.

Více o konopí >>>

 

Len

Len je jedna z nejstarších rostlin, které se používaly na výrobu a tkaní látek, je silnější než bavlna, ale méně pružný. Hrubší vlákna lnu jsou určena pro výrobu lan a provázků, jemnější k výrobě látek, damašku a krajky. Z vláken lnu se vyrábějí třeba i cigaretové papírky a čajové sáčky. Lněná semínka prospívají trávení, používal se od nepaměti v Egyptě, Gruzii a Řecku.

Více o lnu >>>

 

Zdroj: www.prirodni-matrace.cz